Διαγωνισμός #16 - Θερινό σινεμά

ΚΟΜΙΟΥΝΙΤΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ

Καλοκαίρι σημαίνει ξεκούραση και τι πιο ωραίο από μια ταινία σε θερινό cinema με καλή παρέα και pop corn. Πες μας ποια ταινία είδες, γιατί σου άρεσε και μπες στην κλήρωση για ένα Samsung Galaxy S10!

contest 08.08.jpg

173 Σχόλια
ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΜΕΝΟΣ

Φυσικα το Rocketman για την καταπληκτική μουσική και σκηνοθεσία!

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Τα παράπονα σας στον έφορο, επειδή είναι μια ωραία γαλλική κωμωδία. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ Evi
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Θεέ μου, τι σου κάναμε! 2

Γελάσαμε πολύ! Αν κ προτιμούσα το νο1!

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Θεέ μου τι σου κάναμε....Νο 2

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Το Lion King μιας και λυσάξανε οι μικρές να πάμε να το δούμε. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Toy Story 4

αξίζει να την δει κανείς με το χιούμορ και τα σημαντικά μηνύματα που έχει!

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Ο Βασιλιάς των Λιονταριών !!

<3 Lions!

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

η ταινια toy story 4 ειναι μια ταινια  για μικρα και μεγαλα παιδια!!

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Οι Άνδρες με τα μαύρα: Παγκόσμια Απειλή. Πολύ καλή ταινία βέβαια δεν είναι σαν τη πρώτη που βγήκε από την σειρά ταινιών με αυτό το τίτλο αλλά τις έχω δει όλες και όλες μου άρεσαν. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Η Συμμορία των Σικελών. Βασικά δεν είχε τύχει να δω άλλη φορά τόσο παλιά ταινία αλλά μου άρεσε πάρα πολύ το σενάριο. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

διακοπες στην βενετια. μου αρεσε γιατι ειναι κινηματογραφημενη με έναν  απλοϊκό και μελοδραματικό στιλ

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Σχέδιο Απόδρασης 3. Καλό το βλέπεις ευχάριστα αλλά δεν με ενθουσίασε και τόσο πολύ 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

"Ρόμα"..πολύ ωραία σκηνοθεσία και ότι πρέπει για θερινό

Poster.jpg

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Το La la land γιατί αγαπώ το Los Angeles και τις αισθηματικές ταινίες

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ
Θεέ μου τι σου κάναμε 2. Γιατί απλά το πρώτο τα έσπαγε και είπαμε να δούμε και το 2
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

83E215F7-4BE8-4C41-8819-F77898483F06.jpegLa Piscine!

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Toy Story 4

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Spiderman far from home! 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Toy story 4

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Lion King. Μας άρεσε, ήταν καλογυρισμένη ταινία!

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Είδα το Spiderman Far from home. Μου άρεσε, γιατί είχε αρκετές αστείες σκηνές, δράση, αλλά και spoilers για όποιον δεν είδε το τελευταίο Avengers!

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Annabelle Comes Home. Επειδή έχω και μεγάλη αδυναμία σε αυτού του είδους τις ταινίες. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

20190810_201255.jpg

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Τον Βασιλιά τον Λιονταριών.

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Ο ενοχος.γιατι αγαπω την δραση

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Toy Story 4! Μας άρεσε, γιατί θυμηθήκαμε τα παλιά!

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Escape plan! 

είχε δράση και πλάκα και περάσαμε καλά!

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Θεέ μου τι σου κάνανε #2. Πολύ καλή, μου άρεσε είχε αρκετό γέλιο αλλά βέβαια όχι σαν την πρώτη. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Γεια σας 

Η αγαπημένη μου ταινία είναι μια που είδα τώρα πρόσφατα λέγεται THE DUFF  είναι μια απο της ποιό ωραίες που εγώ δεί αυτήν την στιγμή. Έχει να κανει μια μια κοπέλα που πάει λύκειό και την θεωρούν όλοι οι συμμαθητές της άσχημη και χοντρή, κάνουν πώς δεν υπάρχει και δεν της μιλάνε την κοροϊδεύουν. Εμένα με εντυπωσίασε πολύ για τη στο τέλος βρίσκει το αγόρι που την αγαπάει έτσι όπως πραγματικά είναι και το άρθρο της που έγραψε για παιδιά που πέφτουν σε κάτι τέτοιες καταστάσεις κια γίνεται βαϊραλ σε όλα τα sosial midia

Σας προτείνω να την δείτε γιατί θα καταλαβετε πολλά μέσα απο αυτήν την ταινία 

Ευχαριστώ πολύ💖

ΕΜΠΕΙΡΟΣ

@Maria
ΚΟΜΙΟΥΝΙΤΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ στους γενικους ορους στο τηλέφωνο της WIND λείπει ένας αριθμός.ειναι 9ψηφιος.

και στους αυξοντες αριθμούς των διαγωνισμων αυτόν εδώ τον διαγωνισμό τον έχει με τον αριθμό 17 κι όχι 16.

όχι ότι είναι κάτι σπουδαίο αλλα δεν είχα κάτι άλλο να πω και είπα αυτά.😊 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

_20190811_210510.JPG

Αυτή η ταινία αξίζει πολλά 💖💖🌎

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Bohemian Rapsody. Επειδή η Queen ήταν η μεγάλη αγάπη το ίδιο κι ο Φρέντι Μέρκιουρι. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

_20190811_211632.JPG

Απίθανη θεϊκή ταινία αξίζει να την δείτε έχει  πολλά ενδιαφέροντα πολύ πολύ περιπέτειες διάφορα συμβάντα με είναι εντυπωσιακή γιατί τα παιδιά που παίζουν συνεχίζουν να περνάνε εμπόδια ακόμα και σε πολύ αδύναμες στιγμές εχει και άλλες τέτοιες ταινίες αλλά σε διαφορετικές περιπέτειες. Ai love the movies 🌎🎥🎥🎬🎬

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Αλαντίν με τον Γουίλ Σμιθ. Την είδα μαζί με τα μικρά κια πραγματικά είναι μια εξαιρετική ταινία για όλη την οικογένεια. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Το Lion King. Επειδή μου το ζήταγε η μικρή μου πριγκίπισσα, πήγαμε και το είδαμε μαζί. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Έγκλημα στο Οριάν ΕξπρέςPoster.jpg

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Θεέ μου τι σου Κάναμε; 2. Σπαρταριστή κωμωδία με μεγάλη δόση γέλιου. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Το "Me before you. Λατρεμένη ταινία! 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Χελς Κίτσεν: Οι Βασίλισσες Του Εγκλήματος. Πολύ ωραία ταινία με εξαιρετικό σενάριο. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

The Lady from Shangai με την αξέχαστη κι αξεπέραστη Ρίτα Χέιγουορθ γιατί αγαπώ τις σινεφίλ. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Είδαμε Ο Βασιλιάς των Λιονταριών μαζί με τα παιδιά μου. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Είδαμε την ταινία "Anna", περίπου remake του Nikita, από τον Luc Beson πάλι. Δεν άρεσε σε όλους, αλλά η ώρα πέρασε ευχάριστα. Σίγουρα κατώτερο του Nikita...

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ grk
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Καταρχάς, απορώ πώς κάποιος είδε το Hobbs and Shaw πριν καν έρθει Ελλάδα!!! Ούτε καν επίσημη πρεμιέρα δεν έχει γίνει!

Είδα το Spiderman Far from home. Ωραία ταινία, περάσαμε καλά! Δράση και γέλιο!

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Το Lion King με τα παιδιά και την ανιψιά μου. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Το βαποράκι. Πολύ καλή δουλειά και υπέροχο σενάριο κι ο Κλιντ Ίστγουντ μοναδικός στο ρόλο του. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

La Strada. Εξαιρετική Δραματική ταινία του 54 με την υπογραφή του Φεντερίκο Φελίνι. Εξαίρετο σενάριο και εξαίρετο καστ. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Είδα την προηγούμενη εβδομάδα την ταινία. Πρόσκληση σε γεύμα από έναν υποψήφιο δολοφόνο. Ξεκαρδιστική σινεφίλ κωμωδία και με πρωτοκλασάτους ηθοποιούς. Πρώτη φορά είδα σινεφίλ ταινία και ενθουσιάστικα. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Spider-Man From Far Home. Πολύ καλή περιπέτεια, και καλογυρισμένη. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Annabelle! Κατώτερο από τα προηγούμενα (ψιλοαρπαχτή), αλλά μου άρεσε σε γενικές γραμμές, είχε σκηνές που τρόμαζες!

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Αυτό που παίζουν όλοι οι θερινοί: Θεέ μου τι σου κάναμε, νο2!

Έχοντας δει το πρώτο, το περίμενα ότι δύσκολα θα ήταν εξίσου καλό, όπως και ίσχυε τελικά, για μένα τουλάχιστον!

Μου άρεσε ωστόσο, είχε γέλιο!