Διαγωνισμός #16 - Θερινό σινεμά

ΚΟΜΙΟΥΝΙΤΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ

Καλοκαίρι σημαίνει ξεκούραση και τι πιο ωραίο από μια ταινία σε θερινό cinema με καλή παρέα και pop corn. Πες μας ποια ταινία είδες, γιατί σου άρεσε και μπες στην κλήρωση για ένα Samsung Galaxy S10!

contest 08.08.jpg

173 Σχόλια
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Toy Story 4, μαζί με τα τρία μου θηριάκια. Πολύ ωραίο κι αρκετά ενδιαφέρον κι ας είναι παιδικό. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

η ταινια που μου αρεσε ηταν  το Αριστούργημά μου γιατι είχε πολυ καλη σκηνοθεσία και πολύ γέλιο 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Παντρέψουμε ρε φίλε! (Marry me, dude) Πολύ χαρούμενο emoji

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Ο Ασπροδόντης. Μου άρεσε γιατί η συγκεκριμένη ταινία είναι πολύ ωραία, κατάλληλη για όλες τις ηλικίες και την βλέπει κάποιος ευχάριστα με όλη την οικογένεια όπως κι εγώ. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Είδα το Aquaman. Πολύ καλή περιπέτεια φαντασίας, είχε αρκετό ενδιαφέρον, δράση και πολύ καλούς ηθοποιούς. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Θεέ μου τι σου κάναμε 2, είχε αρκετό γέλιο, καλή κωμωδία. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

TO YESTERDAY!

ΥΠΕΡΟΧΟ , ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ,ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΟ!

ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

ΣΤΟ ΣΙΝΕ - ΠΑΡΙ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΘΕΑ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΑΡΕΑ!  Χαρούμενο emoji 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Οι Βράχοι της Ελευθερίας. Μου άρεσε γιατί είχε ωραία ιστορία. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

John Wick: Κεφάλαιο 3, είχε εκρηκτική δράση κι ο Κιάνου Ριβς μοναδικός. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Soleil rouge (Μονομαχία στον κόκκινο ήλιο). Εξαιρετικό κάστινγκ κι υπέροχο σενάριο. 

ΛΕΚΤΟΡΑΣ

Το κλασικό πια LA LA LAND! Φανταστικό! 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Αλαντίν. Υπέροχη περιπέτεια φαντασίας για όλη την οικογένεια. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Θεέ μου τι σου κάναμε 2, αν και δεν ήταν τόσο καλό όσο το πρώτο...

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Spider-Man: Far from Home. Μου άρεσε γενικά σαν ταινία είχε ωραία πλοκή και πολύ ωραίο σενάριο. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΑΜΕ     χαλαρή να γελάσουμε λίγο

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Ο Χορός της Ζωής μου  μ αρέσει ο χορός

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Death Race 4. Δυνατή περιπέτεια με έντονη δράση.

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ
Ο κονφορμίστας
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ
Ο κονφορμίστας Δυνατά μηνύματα
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Ο Βασιλιάς των Λιονταριών, παρέα με τα μικρά έγινα κι εγώ παιδί για λίγο.

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Το βαποράκι. Λόγο του θρύλου που ακούει στο όνομα Κλιντ Ίστγουντ. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Yesterday. Πολύ ωραία κωμωδία με αρκετές σκηνές γέλιου. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Το Alladin, που το ήθελαν τα παιδιά. Ευχάριστο για σινεμά, μας άρεσε. Είχε δράση, απλά δεν μου άρεσε που ήταν μεταγλωττισμένο, αλλά τι να κάνουμε;

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Η Συμμορία των 8. Αρκετό χιούμορ, σασπένς και πάρα πολύ ωραίο σενάριο.

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Bohemian Rhapsody επειδή αναφέρετε στη βιογραφία ενός μύθου του Φρέντι Μέρκιουρι

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Θεέ μου τι σου Κάναμε; 2

Πολύ ωραία κωμωδία, περάσαμε ευχάριστα και γελάσαμε με την ψυχή μας!!! 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

"Το αγόρι που δάμασε τον άνεμο"! Φοβερή ταινία! 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Ο Έκπτωτος, ένα υπέροχο πολιτικό θρίλερ. Έχει γερές δόσεις σασπένς κι ένα αποστομωτικό τέλος

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Εμένα μου άρεσε το διακοπές στην Ίμπιζα για τι είχε γέλιο. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Το Αλαντίν. Πολύ ωραία σκηνοθεσία και πολύ ωραία ερμηνεία από τον Γουίλ Σμιθ. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Mission: Impossible - Fallout. Γενικά έχω μεγάλη τρέλα με τις ταινίες δράσης. Αυτός είναι κι ο λόγος που μου άρεσε. 

Lion king για να θυμηθούμε τα παλιά 🦁

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Toy Story 4 μαζί με τα παιδιά για να γινόμαστε κι εμείς πάλι για λίγο παιδιά. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Τα Δύο Πρόσωπα του Νόμου, ευχαρίστως θα την έβλεπα ξανά μετά από καιρό γιατί είχε ρεαλιστικό σενάριο και μου άρεσε. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Η ταινία που είδα ήταν το bohemian rhapsody

Αν και ξέφευγε λίγο από την αληθινή ιστορία των queen έκλαψα αρκετά γιατί ήταν τοσο όμορφο ποσό έρωτας υπήρχε μεταξύ του τραγουδιστή και της κοπέλας ποσοοο συγκινητικό ..

αχχχ θα το ξαναβλέπω ευχαρίστως 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Spider-Man Far from home. Πολύ καλή δουλειά στη συγκεκριμένη ταινία και με αρκετές σκηνές δράσης. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Κάποτε… στο Χόλιγουντ, γιατί το σενάριο το υπογράφει ο Κουέντιν Ταραντίνο και παίζουν και πρωτοκλασάτοι ηθοποιοί. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

η συμμορία των σικελών, πολύ ωραία ιστορία και φυσικά εξαιρετικοί ηθοποιοί. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Είδα πριν από λίγες μέρες το Γλυκιά Πατρίδα. Ένα γουέστερν διαφορετικό από όσα ξέραμε μέχρι τώρα (καουμπόηδες, Ινδιάνοι, άγρια δύση) το οποίο είναι γυρισμένο στην Αυστραλία. Μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις. 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Ζιλ και Τζιμ, γενικά ότι αφορά γαλλόφωνο κινηματογράφο μου αρέσει πάρα πολύ.

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

θεε μου τι σου καναμε 2 πολύ καλή όχι σαν την πρώτη αλλά είχε πάρα πολύ γέλιο και τη βλέπεις ευχάριστα 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Σχέδιο Απόδρασης 3 δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε. Η Πρώτη σαφώς κι ήταν ανώτερη σε όλα. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Ο Επιβάτης με τον Λίαμ Νίσον. Πολυ ωραια ταινία ειχε αγωνία, σασπενς αλλά και μπόλικη δράση. 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Οι Νεκροί Δεν Πεθαίνουν:Γιατι εχει μια πολύ ωραία σκηνοθεσία 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Είδα το Bohemian Rhapsody και πραγματικά είναι πάρα πολύ ωραία ταινία και ο ήθελα πολύ να τη δω γιατί κάνει αναφορά στη ζωή του Φρέντι Μέρκιουρι. 

ΑΡΧΗΓΟΣ LOU
ΑΡΧΗΓΟΣ
Long shot! διασκεδαστική και αστεία!
ΠΑΙΧΤΗΣ kia
ΠΑΙΧΤΗΣ
Long shot, αρκετά καλη, πολύ γέλιο, ωραία πρόταση για θερινό σινεμά!
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

επικίνδυνη αποστολή με νέους ταλαντουχους ηθοποιούς.γεμάτη  δράση,περιπέτεια,αγωνία.δείτε στις φωτογραφίες την αγωνία την ένταση στο πρόσωπο των πρωταγωνιστων και θα καταλάβετε για τί ταινία πρόκειται.images (4).jpg

images.jpg

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Είδαμε και μας άρεσε, γιατί θυμηθήκαμε τα παλιά, το Lion King!

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ tak
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Σχέδιο απόδρασης 2 και δεν θα έλεγα ότι μου άρεσε, μάλλον για πατάτα θα το έλεγα, που πάτησε στην επιτυχία του πρώτου, αλλά με αποτυχία.