Διαγωνισμός Ethelon Days!

ΚΟΜΙΟΥΝΙΤΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ

Για 2η συνεχόμενη χρονιά τα Ethelon days είναι γεγονός και φυσικά το Κομιούνιτι δεν θα μπορούσε να λείψει από αυτό το ξεχωριστό γεγονός! 3 μέρες αφιερωμένες στον εθελοντισμό με κεντρικό θέμα το ‘butterfly effect’ – πώς δηλαδή κάτι μικρό μπορεί να έχει μεγάλο αντίκτυπο γύρω μας!

Αν θες να βρεθείς και εσύ στις 5,6 και 7 Δεκεμβρίου στα Ethelon Days και να συμμετέχεις σε workshops, δράσεις και ενδιαφέρουσες ομιλίες πάρε μέρος στον διαγωνισμό μας για 5 δωρεάν προσκλήσεις! Το μόνο που έχεις να κάνεις για να μπεις στην κλήρωση είναι να μας πεις τι θα άλλαζες στην πόλη που μένεις!

Δες περισσότερα για τα ethelon days εδώ: http://www.ethelondays.gr

[Ethelon]-Butterfly-White.png

5 Σχόλια
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

1.Καθαριοτητα πανω απ'ολα

Θα ηθελα καθαρες τις πλατειες τις θαλασσες τα βουνα.

2. Να βοηθουσα στον φιλοζωικο ομιλο και να εβρισκα σπιτι στα αδεσποτακια που εχουμε στο νησι

3. Οχι στις πλαστικες σακουλες που χρησιμοποιουμε μονο μια φορα και τις πεταμε μετα, θα μπορουσαμε να εχουμε τσαντες που μπορουμε να τις χρησιμοποιησουμε πολλες φορες 

4. Οχι στην κακοποιηση ζωων, ειναι οι καλυτεροι φιλοι μας, μας αγαπανε πολυ.

5. Τα ανακυκλωσιμα πραγματα που πεταμε στα σκουπιδια να εχουν διαφορετικο σκουπιδιαρικο φορτηγο.

Ετσι ο τοπος μας θα γινει καλυτερος 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Η πολη μου θα γινόταν καλυτερη αν ο καθε ενας ξεχωριστα αλλαζε τον τροπο σκεψης του,λειτουργουσε ομαδικα,σεβοταν ο ενας τον αλλο,τα δικαιωματα του αλλα και τις υποχρεωσεις του,δεν θα εβαζε ο καθενας το εγω μπροστα αλλα το εμεις,φροντιζε και δεν βρωμιζε την γειτονια που ζει,αρα κατ επεκταση η καθαριοτητα θα ηταν γενικη,και να μην κανει αλογιστη χρηση σε πραγματα και αγαθα,που πολυς κοσμος δν εχει καν την δυνατοτητα να τα εχει.

ΕΜΠΕΙΡΟΣ

θα σκότωνα τη γειτόνισσα γιατί ρίχνει φόλες στις γάτες.

θα έσκαγα τα λάστιχα του γείτονα γιατί παρκάρει όπου νάναι.

θα έσπαγα το κλαρίνο του αλλου γείτονα γιατί είναι φαλτσος.

θα έφτιαχνα τη καμπάνα της εκκλησίας να χτυπάει τις Κυριακές κι αν ενοχλουνται οι γείτονες να φύγουν να πάνε αλλου.images (15).jpg

ΣΤΑΦ

Θα αναμόρφωνα με τη βοήθεια της Ethelon μικρές γωνιές της πόλης σε πάρκα ψυχαγωγίας και παιχνιδιού για παιδιά και μεγάλους.

Θα έβαζα κάδους ανακύκλωσης γυαλιού, χαρτιού, πλαστικου σε κάθε μεγάλη αγορά που υπάρχουν πολλά μαγαζιά

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Χμ! Για τα “πανέμορφα” Χανιά μου , θα άλλαζα την μορφή που έχει πάρει ο τόπος μου. Έχει  χάσει όλο το παραδοσιακό χαρακτήρα, καθώς έχει  μεταμορφωθεί τα τελευταία χρόνια  σε touristland. Θα ήθελα να ερθουν στο φως περισσότεροι αρχαιολογικοί χώροι και επιτέλους να φυτέψω λίγη παιδεία στα μυαλά των κατοίκων, ώστε να έχουμε καθαρή την πόλη. Τέλος, θα γέμιζα την πόλη με κώδικες οδικής κυκλοφορίας !!!!!