Εθελοντής του μήνα Μάρτη

ΕΘΕΛΟΝ ΣΤΑΦ

Ο @giorgosstef είναι ο εθελοντής του μήνα Μάρτη και μοιράζεται μαζί μας την μοναδική του εμπειρία στον χώρο του εθελοντισμού..

Μπορείς και εσύ να είσαι ο επόμενος εθελοντής του μήναΤο διαδικτυακό ρομπότ είναι πολύ χαρούμενο Το διαδικτυακό ρομπότ είναι πολύ χαρούμενο

1) Πότε ήρθες πρώτη φορά σε επαφή με τον εθελοντισμό;

Πριν από δύο χρόνια, που ξεκίνησα την μαγειρική μου πορεία. Συμμετείχα σε διάφορες δράσεις μαγειρικής, όπως το μαγείρεμα για άπορους συμπολίτες μας.

2) Με τι έχεις ασχοληθεί εθελοντικά;

Κυρίως με την μαγειρική που είναι και ο τομέας μου.

3) Πως θεωρείς ότι σε έχει βοηθήσει στη προσωπική σου ανάπτυξη;

Με έχει βοηθήσει στο να είμαι πιο δοτικός και να μαγειρεύω με μεγαλύτερη αγάπη. 

4) Περίγραψέ μας την αγαπημένη σου δράση με την ethelon

Η δράση που ξεχωρίζω με την ethelon ήταν η πρώτη φορά της συνεργασίας μας. Ήρθαν 10 άτομα που δεν είχαν καμία σχέση με την μαγειρική, αλλά ούτε και με την μαζική εστίαση, που είναι πολύ δύσκολη... Τους ενέπνευσα γύρω από όλη αυτή τη διαδικασία. Από το ενδιαφέρον και τον ενθουσιασμό τους με ρωτούσαν διάφορα μαγειρικά tips και τελικά βγάλαμε ένα πολύ γευστικό φαγητό και περάσαμε πολύ όμορφα.

5) Τι θα έλεγες σε κάποιον που δεν έχει κάνει ποτέ εθελοντισμό;

Να ξεκινήσει και να ασχοληθεί με τον εθελοντισμό όσο μπορεί, γιατί σε κάνει να νιώθεις πιο ευχάριστα και καλά με τον εαυτό σου, επειδή έκανες μία καλή πράξη.

1 Σχόλιο
ANTMIN

Πολλά μπράβο! @giorgosstef