Κλείσε το κλιματιστικό και πήγαινε μια βόλτα στο πάρκο ή στην παραλία!

ΕΘΕΛΟΝ ΣΤΑΦ

Έχουμε πιάσει κόκκινο και οι βαθμοί κελσίου ανεβαίνουν ολοένα και περισσότερο με αποτέλεσμα το κλιματιστικό να γίνεται ο καλύτερος μας φίλος!

Γνωρίζεις λοιπόν ότι η αλόγιστη και απρόσεκτη χρήση του κλιματιστικού δημιουργεί διάφορες αρνητικές συνέπειες για την υγεία;

Η υπερβολική χρήση έχει αποδειχθεί ότι δημιουργεί αναπνευστικά προβλήματα, επανειλημμένους πονοκεφάλους και διάφορους ερεθισμούς του δέρματος. Εκτός, όμως, από τα προβλήματα υγείας, δημιουργεί και αυτή την διάθεση “Καλύτερα να κάτσω σπίτι, πού να πηγαίνω τώρα με τέτοια ζέστη;!”

Μα το καλοκαίρι είναι ιδανικό για χαρούμενη διάθεση, για συνεχόμενες βόλτες, για βουτιές στη θάλασσα και χαλάρωση στην παραλία...όχι στον καναπέ του σπιτιού σου!

Έστω και μετά από μια κουραστική μέρα στη δουλειά, τι καλύτερο από μια χαλαρωτική βόλτα…!

Ήρθε, λοιπόν, η ώρα να πατήσεις το OFF στο κλιματιστικό και να ανεβάσεις με comment μία φωτογραφία από την δική σου βόλτα!

Α...και μην ξεχνάς:

Κλείνοντας το κλιματιστικό, κάνεις καλό στο περιβάλλον, καθώς μειώνονται τα επίπεδα ενέργειας που καταναλώνονται!

6 Σχόλια
Ανώνυμος
Δεν εφαρμόζεται
  1. δεν εχω φίλους να βγω εξω έστω για καφε
  2. στο δωμάτιο μου μόνο δεν εχω κλιματιστικο,μόνο ανεμιστήρα
  3. εχω κ λιγο θέμα με τον διαβήτη δεν κανει πολύ ωρα μέσα στη ζεστα γιατί  μπορεί να πάθω καμία υπογλυκαιμια
  4. εχω κ λιγο θέμα με την καταθλιψη
  5. τέλος παντον να μην πω αλλα
ΟΜΟΤΙΜΟΣ

Το περπάτημα κάνει καλό έστω και μόνος, σιγά-σιγά δεν μας κυνηγάει και κανείς...  xD

ΟΜΟΤΙΜΟΣ

DSCN0317.JPGμοναστηράκι

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Βγες έξω να περπατήσεις μπας και κάνεις κανένα φίλο!

ΛΕΚΤΟΡΑΣ

😁😁😁

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Ανώνυμος λυπαμαι πολυ 😢 στην ιδια κατασταση ειμαστε, ατιμος ο διαβητης η μονη αρρωστια που κανει ζημιες και δεν το καταλαβενεις οταν το εχεις ανεβασμενο εγω φτανω 5.75 με 6ινσουλινες οταν πεφτει ξαφνικα σε κανει κομματια. 2 μερες δεν εχεις κουραγιο να μιλησεις.  

Εγω που συνηθως φτανω 5 οταν μου παει 2 τρεμω.

Προσοχη θελει να προσεχεις Χαρούμενο emoji