ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΧΡΕΩΣΗ

22 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 22
Highlighted
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Απ: ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΧΡΕΩΣΗ

επανερχομαι στο θεμα με τις χρεωσεις,
21 ιουνιου εληγε το διμηνο της ανανεωσης, ηρθε ενα μηνυμα 15 μερες πριν οτι θα ληξει και επομενο ηταν να το ξεχασω μετα απο 15 μερες, δεν ηρθε ποτε 2η ειδοποιηση οπως ερχοταν παλια 3-6 μερες πριν ληξει, οποτε χαθηκανε ολα τα λεφτα γιατι απλα πρεπει να σου κλεβουν τον ιδρωτα σου με δικτατορικο τροπο,
στις 24 του μηνα εκανα ανανεωση των 6 ευρω, αμεσως και λογικα κρατηθηκε ο φορος και εμειναν περιπου αν θυμαμαι καλα 5,06 ευρω υπολοιπο, δεν υπηρχε διαθεσιμο πακετο με αυτα τα λεφτα οποτε ειπα να περιμενω μηπως βγει κανα πακετο, στα ξαφνικα ομως μετα απο κατι ωρες βλεπω να εχουν τραβηξει 1,20 ευρω και να εχουν μπει 50 ΜΒ σε data, κατι που ποτε δεν ρωτηθηκα και φυσικα δεν συνεναισα για να αγορασω, και παντα με τα δεδομενα κινητου κλειστα για να μην γινει καποια ανεπιθυμητη χρεωση, μονο μεσω wifi το δουλεψα το τηλεφωνο, και σημερα εκανα ενα τηλεφωνημα διαρκειας 4,45 λεπτων και τελειωσε το υπολοιπο αυτο που ειδα στις χρεωσεις χωρις πακετο δικαιολογειται, αυτος ειναι ο τιμοκαταλογος, μου εφυγαν 3,80 ευρω σε 4,45 λεπτα ομιλιας
εγω ρωτω, γιατι συνεχιζετε αυτην την πολιτικη των καρτελ, του κλεψιματος του κοσμου χωρις την συγκαταθεση του?
πως θα παρω εγω πισω τα χρηματα μου του 1,20 ευρω γιατι τα πηρατε με το ετσι θελω?
Highlighted
ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ

@Shiro αν αναφέρεσαι στο bonus online ανανέωσης (1500' προς Q και 1GB για 30 ημέρες) , αυτό σου αποδίδεται σε κάθε ΜΗΝΙΑΙΑ online ανανέωση από 10€, μέσα από το myQ app ή το myq.gr (με χρήση πιστωτικής/χρεωστικής/προπληρωμένης κάρτας ή και PayPal).

P.S: Το τέλος διατήρησης του bonus ανανέωσης (ΚΙΟΥ ΦΙ - 1500' προς Q) αξίας 1,70€ αφαιρείται μία φορά ανά ημερολογιακό εξάμηνο.

Τέλος, στην σελίδα της Q εδώ: https://www.myq.gr/gr/upostirixi/sixnes-erotiseis μπορείς να βρεις ερωτοαπαντήσεις που θα σε βοηθήσουν.
Highlighted
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Τουλάχιστον τα πήρες τα 1500 λεπτά πΡος Q η σε χρέωσε και εσένα χωρίς να στα δώσει.
Φοβόμαστε να πιάσουμε το κινητό στα χέρια γιατί δεν ξέρουμε μην μας χρεώσεις τίποτα και μόνο που το χρησιμοποιησαμε
Highlighted
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Και σε εμένα ακριβώς το ίδιο 27/5. 1,70 μου έφαγε χωρίς ουδέποτε να μου δείξει την προσφορά για να την ενεργοποιησω, και ούτε 1500 λεπτά που υποτίθεται πλήρωσα.
Και δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει μόνο σε όσους κάνουν την ανανέωση μέσω εφαρμογής η γενικά, άμα είναι να κάνω αλλιώς την ανανέωση.
Highlighted
ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ

Καλημέρα @Qland 

Σχετικά με το ΚΙΟΥ ΦΙ, υπάρχει σχετική ανακοίνωση στην επίσημη ιστοσελίδα μας: https://bit.ly/2yshksH

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις daily χρεώσεις, μπορείς να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση στο 13800 ή με την ομάδα των Social Media στο Facebook.

Highlighted
ΛΕΚΤΟΡΑΣ

Είχα κάνει ανανέωση πάνω από 12 Ευρώ, επειδή πρόσεφερε και 20 GB.

Αλλά είναι παράλογο να χρεώνεις κάποιον όταν σου δίνει περισσότερα λεφτα, 12 αντί για 10, άρα είναι καλύτερος πελάτης!

Και δεύτερον εγώ δεν ζήτησα 1500 λεπτά πρός Q αφού τα 1000 που έπαιρνα πρίν δεν τα κατανάλωνα, ούτε 100 λεπτά δεν καταναλώνω, αφού είναι πολύ λίγοι αυτοί που έχουν Q

Σχετικά με το daily internet όχι μόνο τα έκλεινα τα δεδομένα, αλλά όπως έχω πεί, έβγαζα ακόμα και την κάρτα από το κινητό!!

Παρ'όλα αυτά ακόμα και μετά από 2-3 μέρες όταν ξαναέβαζα την κάρτα στο κινήτο, ερχόταν η χρώση 1,20 Ευρώ για daily internet!

Και όχι μία φορά, 5-6 φορές, κάθε δίμηνο δηλαδή!

Highlighted
ΛΕΚΤΟΡΑΣ

Τότε είχα αναγκαστεί να κάνω ανανέωση πάνω από 12 Ευρώ επειδή έδινε άλλο μπόνους 20 Gb άν θυμάμαι καλά!

Αλλά αυτό που λέτε είναι ο παραλογισμός του παραλογισμού!

Δηλαδή, όταν σας δίνω περισσότερα λεφτά, πάνω από 12 Ευρώ δηλαδή, με χρεάωνεται 1,70 Ευρώ!

Ενώ όταν σας δίνω λιγότερα λεφτά, 10 Ευρώ δηλαδη, δεν με χρεώνεται με 1,70 Ευρώ!

Θα έπρεπε να συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο, όταν σας δίνω λιγότερα λεφτά, άρα είμαι χειρότερος πελάτης, τότε έπρεπε να με χρεώσετε με παράλογες χρεώσεις!

Και όλα αυτά χωρίς καμία ενημέρωση, κατόπιν εορτής Αφού έκανες την ανανέωση, τ΄τε σου στέλνει μήνυμα ότι σας χρεώσαμε 1,70!

Highlighted
ΝΤΟΚΤΟΡ

Όπως καταλαβαίνεις Efi πρέπει να ξανακάνεις ανανέωση,γιατί με μηδέν υπόλοιπο δεν μπορείς να πάρεις το 13800 για να βρεις το δίκιο σου.
Τρίτη ανανέωση όμως σε ένα μηνα νομίζω είναι πολύ.
Τέλος πάντων.
Καλά ξεμπερδέματα.
Highlighted
ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ

Η χρέωση κλήσης στο 13800 από το δίκτυο της WIND/Q είναι 0,25€ ανά κλήση και πραγματοποιείται μόνο εφόσον οι συνδρομητές συνομιλήσουν με εκπρόσωπο της Τηλεφωνικής Εξυπηρέτησης 13800.

Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

@Efi 0,25 νομίζω χρεώνει το 13800