Αγαπημενο καλοκαιρινο φρουτο

7 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 7
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Απ: Αγαπημενο καλοκαιρινο φρουτο

Κ οχι μονο πορτοκαλια JohnyTheboy.Ειχα την τυχη να μεγαλωσω σε μια περιοχη οπου ο Θεος την ευλογησε ωστε να ευδοκιμουν τα παντα.
Αλλα αυτα τα τρία φρουτα που ειχα αναφερει ειναι το σημα κατατεθέν της περιοχης.
Highlighted
ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ

Ο χρήστης @Ντινα  έγραψε:
Αχ JohnyTheboy μ'εκανες κ γελασα γιατι κ γω ως τοτε δεν ηξερα καν οτι ηταν ποικιλια ροδακινου.
Οταν ηρθα εδω που μενω τωρα (Βορεια Ελλάδα) μου ειπαν μια μερα οι γειτονες αν τρωω γιαρμαδες.Περιττο να σου πω οτι δεν ηξερα τι ειναι κ σκέφτηκα πως ηταν κατι ποντιακο,καμια συνταγη δικη τους.Να μην τους προσβαλω λεω ναι κ βεβαια μ αρεσουν τρελαινομαι.Το μεσημερι μου εφεραν ενα τελαρο ροδακινα κ τοτε καταλαβα τι ηταν.Αφου μετα γελαγα μονη μου,φαντασου!
Μπορει κανεις να πει μα τοσο ασχετη ειναι αυτη αλλα τι να κανουμε,στην περιοχη που μεγαλωσα ευδοκιμουν πορτοκαλια,φραουλες κ καρπουζια.Απο αυτα ξερω απο τα ροδακινα δεν ηξερα.Γιαυτο λεει ο καθενας στο ειδος του.😉😉🤣🤣🤣

@Ντινα  όλοι μας έχουμε τέτοια μικρά μυστικά λοιπόν! Χαμογελαστό emoji
Πορτοκάλια ε; Η βιταμίνη C στα ύψη! Πολύ χαρούμενο emoji

Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Αχ JohnyTheboy μ'εκανες κ γελασα γιατι κ γω ως τοτε δεν ηξερα καν οτι ηταν ποικιλια ροδακινου.
Οταν ηρθα εδω που μενω τωρα (Βορεια Ελλάδα) μου ειπαν μια μερα οι γειτονες αν τρωω γιαρμαδες.Περιττο να σου πω οτι δεν ηξερα τι ειναι κ σκέφτηκα πως ηταν κατι ποντιακο,καμια συνταγη δικη τους.Να μην τους προσβαλω λεω ναι κ βεβαια μ αρεσουν τρελαινομαι.Το μεσημερι μου εφεραν ενα τελαρο ροδακινα κ τοτε καταλαβα τι ηταν.Αφου μετα γελαγα μονη μου,φαντασου!
Μπορει κανεις να πει μα τοσο ασχετη ειναι αυτη αλλα τι να κανουμε,στην περιοχη που μεγαλωσα ευδοκιμουν πορτοκαλια,φραουλες κ καρπουζια.Απο αυτα ξερω απο τα ροδακινα δεν ηξερα.Γιαυτο λεει ο καθενας στο ειδος του.😉😉🤣🤣🤣
Highlighted
ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ

Πάντως μιας και το έφερε η κουβέντα και έτσι όπως έχουμε γίνει μία παρέα εδώ μέσα, θέλω να μοιραστώ μαζί σας πως μέχρι και περίπου γυμνάσιο δεν ήξερα τι είναι τα νεκταρίνια. Όλα για εμένα ήταν ροδάκινα Χαμογελαστό emoji

Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που το πάθαινε αυτό μικρός Emoji που βγάζει τη γλώσσα

Highlighted
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Θέλει και ρωτημα καλέ? Το καρπούζι
Και το σταφυλι, ποιο πολύ βέβαια το προτιμώ σε γλυκό του κουταλιού, αλλά σαν το καρπούζι δεν έχει, δεν πιστεύω ότι συγκρίνεται ούτε με φρουτα άλλων εποχών .
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Μια ποικιλία καλοκαιρινών φρούτων , ολα μέσα , ανακατεμένα τα πάντα , πεπονι καρπουζι βανιλιες φραουλες κερασια σταφύλια φτιάχνεις ωραια φρουτοσαλάτα .
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Όλα...
Με τέτοιο καύσωνα πάντως ψηφίζω καρπούζι...
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Αγαπημενο καλοκαιρινο φρουτο

Δεν ξερω για εσας αλλα το καλοκαιρι το λατρευω για δυο λογους.
Ο ενας ειναι λογω διακοπων κ ο αλλος για τα υπεροχα φρουτα της εποχης αυτης.Σε λιγο καιρο εδω θα αρχισουν να βγαινουν τα ροδακινα φρουτο αγαπημενο αλλα κ ως το τελος του μηνα το πιο τελειο φρουτο που υπαρχει το καρπουζι.
Πειτε μου εναν ανθρωπο που δεν του αρεσει ειδικα παγωμενο κ δροσερο τις ζεστες μερες του καλοκαιριου.Θα μπορουσα να ζω μονο τρωγοντας αυτα τα δυο φρουτα ειλικρινα.Εσας ποιο ειναι το αγαπημενο σας?