ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...

2 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 2
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Απ: ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...

Ότι κι αν έχεις ότι κι αν σου συμβαίνει κλείσε διακόπτη γυρνα πλευρό κι ευχήσου να ξημερωθουμε.
Όλα είναι περαστικά μας.
ΟΜΟΤΙΜΟΣ

Απ: ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...

φίλε Διονύσιε συγχώρα με αλλά είναι τεράστιο κείμενο για μια δυσλεκτική... σίγουρα όταν βλέπεις σε καφετέρια κόσμο αντί να μιλά να γελά να φωνάζει να ζει.. να βγάζει φωτογραφίες για να δείξει την ευτυχία του..αυτό είναι ο ορισμός της δυστυχίας..
σίγουρα σε κάποια φάση της ζωής σου προτιμάς να κάνεις μια δουλειά με λιγότερα λεφτά που σε ευχαριστεί από αυτό που έκανες 10 χρόνια νωρίτερα και ας βγάζεις λιγότερα.. όλα αυτά τα ζούμε.. όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων,,, και το θέμα είναι αν προτεραιότητα είσαι εσύ ή οι ξένοι...
ελπίζω φίλε εσύ να σαι οκ και το κείμενο να είναι ένα ωραίο κείμενο και όχι αγανάκτηση για κάτι
υγ.. δεν ξέρω αν γιόρταζες εχθές αλλά χρόνια πολλά και ευτυχισμένα!! Χαρούμενο emoji

ΟΜΟΤΙΜΟΣ

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...

Το να μη σκέφτεσαι το τι λένε οι άλλοι για σένα…
Είναι το καλύτερο πράγμα μπορείς να κάνεις τη ζωή σου.

Bro όλη αυτή η φάση του θέλω να γίνω διάσημος να αποκτήσω followers και γρήγορα λεφτά..είναι παγίδα.

Ναι Ξέρω ,ξέρω...βλέπεις τα παιδιά που ντύνονται Fresh, έχουν style έχουνε και
πηγαίνουν στα πάρτι... και θέλεις να γίνεις σαν και αυτά τα παιδιά έτσι δεν είναι?

Δεν νιώθεις αρκετά γεμάτος μέσα σου…αλλά θα σου που αυτό...είσαι αρκετά γεμάτος μέσα σου.

Γεννήθηκες αυθεντικός…Μην πεθάνεις ακόμα μία κόπια.

Το να έχεις followers δεν σημαίνει ότι είσαι ευτυχισμένος,επιτυχημένος, η κάτι τέτοιο.

Αλλά το καταλαβαίνω.Σε αυτό τον παράξενο και τρελό κόσμο που ζούμε ...παίζουν σημαντικό ρόλο...δεν θα σου πω ψέματα.

Πάνω από το μισό πλανήτη λατρεύει να είναι fake…κρίνοντας τους αληθινούς ανθρώπους.

Καλύτερα να σε μισήσουν για αυτό που είσαι πάρα να σε αγαπήσουν για αυτό που δεν είσαι.

Ξέρεις ποια είναι η διαφορά του fake διαμαντιού από του αληθινού;

Τα fake διαμάντια φαίνονται τέλεια.
Τα αληθινά έχουνε ψεγάδια.

Και έτσι είναι με τους ανθρώπους μπρο.
Οι fake φαίνονται σωστοί και τέλειοι.Οι αληθινοί κάνουνε λάθη.

Νομίζεις ότι όλοι αυτοί οι διάσημοι με τους χιλιάδες followers και την τεράστια φήμη γυρνάνε σπίτι τους και είναι ευτυχισμένοι;

Αφιερώνουν περισσότερο χρόνο...στις δημόσιες σχέσεις... παρά στην ίδια τους την οικογένεια.

Ευτυχία είναι να αγαπάς εσύ αυτό που κάνεις όχι να αγαπάνε οι άλλοι αυτό που κάνεις.

Και ξέρεις κάτι bro όλοι μας έχουμε την ίδια ιστορία.Με θυμάμαι ντροπαλό,απομονωμένο...να θέλω να με αγαπήσει ο κόσμος...
Και δεν γινόταν...και αναρωτιόμουν γιατί.
Γιατί δεν μπορώ να γίνω και εγώ σαν και αυτά παιδιά;

Και ξέρεις τι κατάλαβα;
Κανείς δεν θα ζήσει τη ζωή σου…
Κανείς δεν θα πει την ιστορία σου…
Κανείς δεν θα πατήσει με τα παπούτσια σου... τους δρόμους που πάτησες.

Όταν δούλεψα για μένα...αφιέρωσα χρόνο σε εμένα,τότε ένιωσα αρκετά γεμάτος μέσα μου...

Άσε την διασημότητα…Aν γίνεις Πραγματικά αυτό που αγαπάς,ο κόσμος θα ρθει σε σένα…Γιατί κακά τα ψέματα bro εκτός από τη μόδα που σε πέντε έξι χρόνια θα φύγει.υπάρχει εκεί έξω κόσμος που σε αγαπάει πραγματικά για αυτό που είσαι.... και όχι για αυτό που πλασάρεις στο ίντερνετ...

Μη σκέφτεσαι το τι λένε οι άλλοι για σένα.
Και ξέρεις γιατί;Γιατί πολύ απλά αυτοί οι άνθρωποι δεν σκέφτονται.

Είναι αστείο...πάρα πολύς κόσμος σε κρίνει επειδή άκουσε μια γνώμη άλλου.

Είναι ώρα να αφοσιωθεις σε εσένα...και όχι στο τι λένε οι άλλοι για σένα.

Είναι απλό σκέψου ότι κάνεις κάτι που είναι στη μόδα,όταν θα φύγει αυτή η μόδα θα φύγεις και εσύ .Κρατά το μυαλό σου ανοιχτό και τα μάτια σου ακόμα πιο πολύ.

Όταν ήμουνα μικρός... είχα όνειρο... να ξυπνάω να έχω στούντιο σπίτι και ο κόσμος έξω να βγάζει φωτογραφίες μαζί μου.
3 χρόνια μετά…μπορώ να σου πω πως νιώθω λίγο αμήχανα κάθε φορά που βγάζω φωτογραφίες με fans.Είναι λες και ... βγάζουν φωτογραφίες μαζί μου...Όχι για να μ δείξουν την αγάπη τους....Αλλά για να την ποστάρουν στο Insta και να πουν να είμαι εδώ με τον Epi…
Χωρίς να ακούν καν τα τραγούδια μου.

Ξέρω τι θα πεις...Οι γονείς σου σoυ λένε να γίνεις δικηγόρος,γιατρός,επιστήμονας...και εσύ το μόνο πράγμα που θέλεις είναι να γίνεις... κάποιος...
Μα είσαι κάποιος...
Έχεις αναρωτηθεί ποτέ... ποιος είναι αυτός ο κάποιος που θες να γίνεις;

Είναι ο ίδιος σου εαυτός... δουλεύοντας...

Η επιτυχία δεν συνδέεται άμεσα με την προβολή...

Όποια καριέρα και να επιλέξεις μπορεί να σου επιφέρει επιτυχία...

Μπορείς να είσαι ευτυχισμένος Και επιτυχημένος χωρίς να είσαι διάσημος

Όλα είναι εδώ…

Focus σε εσένα…