Πακέτο δεδομένων καουντ νταουν οφερ μετά από ταξίδι

3 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 3
ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ

Απ: Πακέτο δεδομένων καουντ νταουν οφερ μετά από ταξίδι

Ο χρήστης @kmousikos  έγραψε:

Οπότε για να αποκτήσω πρόσβαση στα 3GB που έχω ήδη αγοράσει πρέπει να βάλω λεφτά στο λογαριασμό, με 10 ευρώ να είναι το ελάχιστο, και να "κάψω" το 1GB μπόνους της ανανέωσης αφού 4GB δεν μου χρειάζονται για 30 μέρες. Τζάμπα τα 2 ευρώ για το καουντ νταουν οφερ, τζάμπα τα 2 ευρώ σε ημερήσια πακέτα δεδομένων. Λίγο χαλαρότητα σε αυτές τις "προσφορές" θέλει γιατί μας κοστίζουν πανάκριβα τελικά. Ευχαριστώ για την απάντηση σε κάθε περίπτωση. Αν υπάρχει κάποιο καταλληλότερο μέρος για την κατάθεση παραπόνων με ενημερώνετε.

Καλημέρα!

Όποτε ένα ΚΑΟΥΝΤ ΝΤΑΟΥΝ όφερ είναι διαθέσιμο προς ενεργοποίηση, μπορείς να κάνεις online ανανέωση με 6€
Σου προτείνουμε να στείλεις προσωπικό μήνυμα στη σελίδα της Q στο Facebook και να επιλέξεις "Θέλω εκπρόσωπο". Να είσαι σίγουρος πως θα εξυπηρετηθείς με τον καλύτερο δυνατό τρόπο Χαρούμενο emoji

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Οπότε για να αποκτήσω πρόσβαση στα 3GB που έχω ήδη αγοράσει πρέπει να βάλω λεφτά στο λογαριασμό, με 10 ευρώ να είναι το ελάχιστο, και να "κάψω" το 1GB μπόνους της ανανέωσης αφού 4GB δεν μου χρειάζονται για 30 μέρες. Τζάμπα τα 2 ευρώ για το καουντ νταουν οφερ, τζάμπα τα 2 ευρώ σε ημερήσια πακέτα δεδομένων. Λίγο χαλαρότητα σε αυτές τις "προσφορές" θέλει γιατί μας κοστίζουν πανάκριβα τελικά. Ευχαριστώ για την απάντηση σε κάθε περίπτωση. Αν υπάρχει κάποιο καταλληλότερο μέρος για την κατάθεση παραπόνων με ενημερώνετε.

ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ

Γεια σου @kmousikos !

Μπορείς να χρησιμοποιείς την ενσωματωμένη χρήση των βασικών πακέτων που έχεις ενεργοποιήσει στη γραμμή σου, κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε και σε χώρα που ανήκει στη ζώνη 1. Παροχές που σου έχουν αποδοθεί στο πλαίσιο bonus ή ειδικής προσφοράς, τις περισσότερες φορές δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε κατάσταση περιαγωγής.

Αν τα παρακάτω σε βοηθάνε:

1) Για να χρησιμοποιήσεις τα διαθέσιμα MB σου θα πρέπει το χρηματικό σου υπόλοιπο να είναι τουλάχιστον 0,01€.

2) Στη σελίδα της Q εδώ: https://www.myq.gr/gr/paketa/kiou-star και στη περιγραφή κάθε πακέτου, μπορείς να ελέγχεις ποιές παροχές μπορείς να χρησιμοποιήσεις κατά την περιαγωγή. 

3) Αν έχεις ανάγκη για επικοινωνία όσο βρίσκεσαι στο εξωτερικό, σου προτείνουμε τα ΚΑΟΥΝΤ ΝΤΑΟΥΝ πακέτα. Μπορείς να τα τσεκάρεις από το ίδιο link που σου στείλαμε.

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Πακέτο δεδομένων καουντ νταουν οφερ μετά από ταξίδι

Αγόρασα πακέτο δεδομένων 3GB από καουντ νταουν οφερ πριν από ταξίδι στην Αγγλία (όπου δεν ίσχυει και χρεώθηκα ημερήσια πακέτα) και τώρα που επέστρεψα δεν δουλεύουν τα δεδομένα στο κινητό μου, ενώ φαίνονται στο υπόλοιπο του λογαριασμού μου κανονικά. Με την ευκαιρία να αναφέρουμε ότι είναι η δεύτερη φορά που μένω ξεκρέμαστος από δεδομένα σε χώρα της ΕΕ αφού έχω φάει το υπόλοιπό μου σε ημερήσια πακέτα. Την πρώτη φορά δεν είχα διαβάσει τα ψιλά γράμματα για το μπόνους ανανέωσης και τώρα βλέπω ότι έχουν εξαιρεθεί όλες οι προσφορές. Η ευρωπαϊκή οδηγία λέει πως πρέπει να ισχύουν αυτά που ισχύουν και στη χώρα σου εντός ΕΕ. Δεν έχω διαβάσει πουθενά για εξαιρέσεις. Πρέπει να το δει λίγο η Q αυτό για είναι λίγο ξεφτίλα.