Που θα παμε φετος το καλοκαιρι?

5 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 5
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Απ: Που θα παμε φετος το καλοκαιρι?

Συμφωνω απολυτα margaritad.Εχουμε την τυχη να ζουμε στην ωραιοτερη χωρα του κοσμου που διαθετει τα παντα.Απο βουνα,απο θαλασσα απο οτι θελει κανεις για να περασει καλα.Γιαυτο εξαλλου μας προτιμουν οι ξενοι κ ερχονται στην Ελλαδα.
Ομως ο τόπος που γεννιεται κανεις ειναι αυτος που τον σημαδευει κ που ειναι παντα στην καρδια του οσο μακρια κ αν παει.Εγω ειχα την τυχη να γεννηθω στον τοπο που εδωσε κ δινει το φως σε ολη την γη,εκει που ξεκινησε το αθλητικο ιδεωδες κ που σημαδεψε την ιστορια της Ελλαδας.Ειμαι περηφανη για τον τοπο μου ο οποιος χειμωνα-καλοκαιρι κατακλύζεται απο κοσμο απο ολα τα μερη της γης κ αν μπορουσα θα ηθελα να ξαναζησω εκει μονιμα.Δυστυχως ομως επειδη δεν γινεται λογω καταστασεων τον χαιρομαι τωρα μονο τα καλοκαιρια γιαυτο κ φροντιζω να ειμαι τουλαχιστον 1 μηνα εκει.
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

πιστευω ότι όλη η ελλάδα είναι ένας παράδεισος!!! ακόμη και το κέντρο της Αθήνας. Είμαστε ευλογημένη χωρα.. και δεν έχουμε ανάγκη από αποδράσεις.. όπως άλλες χώρες

Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Ειμαι σε τουριστικό μέρος με θαλασσα και βουνά , δε το κουνάω να πάω πουθενά .
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Margaritad σε περιμενω να ερθεις.Ειμαι Μακεδονια,αλλα καταγωγη απο Πελοπόννησο κ για να δουμε εδω θαλασσα μονο με το κυαλι κ αν!
Κ λογω του οτι το πατρικό μου ειναι στο πιο ωραιο μερος της Πελοποννήσου με πολλους τουριστες δεν μπορω να το ρισκαρω φετος κ να παω.Οποτε αν ερθεις κατα δω ελα να με βρεις να τα πουμε απο κοντα.😉😉
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Ντινα.. Με τουρίστες που θα έρθουν από τις χώρες με τεράστιο αριθμό θυμάτων.. Τα μέρη που θα είναι ασφαλή είναι τα ορεινά.. Δεν ξέρω από που είσαι.. Αλλά σίγουρα είσαι στο πιο ιν μέρος για Έλληνες... Μπορείς να νιώσεις νησιώτισσα φέτος. Κάτσε εκεί και σου ερχόμαστε..
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Που θα παμε φετος το καλοκαιρι?

Καθε χρονο πηγαινα στο πατρικο μου γιατι εχουμε διπλα την θαλασσα κ μπορουσαμε να απολαυσουμε τις διακοπες μας.Το τερπνόν μετα του ωφελίμου μιας κ βλεπαμε κ τους δικους μου αλλα συνδυαζαμε κ τις καλοκαιρινές διακοπες.
Φετος για 1η φορα κ λογω κορονοιου δεν προβλέπεται να παμε πουθενα κατι που με θλιβει ιδιαιτερα αφου θα κανω να τους δω 2 χρονια...Εξαιτιας της αποστασης κανονιζαμε να πηγαινουμε τουλαχιστον 1 μηνα αλλα τωρα λογω της καταστασης που βιώνουμε κ Θεου θέλοντος θα τους δουμε του χρονου.
Αν ο καιρος κ ο κορονοιος το επιτρεψει ισως κανουμε καμια εξορμηση στην πιο κοντινη θαλασσα (100 χιλιομ αποσταση).
Εσεις που θα πατε διακοπες ή ηδη ριξατε την 1η βουτια κιολας?