Q προνομιακό

13 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 13
Highlighted
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Απ: q προνομιακό

Θα χρειαστεί να βάλεις 14 ευρώ όχι 12 υπάρχει το Q φι 1.70€ όταν βάζεις κάρτα πάνω από 12€ συν τους φόρους του κράτους δεν σου φτάνουν τα 12 ευρώ.
καλύτερα βάλε 15 γιατί αν το υπόλοιπο σου είναι κάτω από 1 ευρώ αφού ενεργοποιήσεις το πακέτο ακους συνεχώς μήνυμα ότι έχεις χαμηλό υπόλοιπο σε κάθε κλήση που κανεις
Highlighted
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

το ότι δεν υπάρχει πλέον προνομιακό το γράφω γιατί τα 1500 λεπτά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο του προνομιακού πακέτου δεν ισχύουν πια είναι 3 λεπτά.
Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στη γραμμή μου.έχω καλέσει το 13800 αρκετές φορές κανείς δεν μου δίνει μία απάντηση σαφή άλλος μου λέει τρίλεπτη άλλος μου λέει χρέωση ανά λεπτό άλλος χρέωση ανά δευτερόλεπτο.
δεν βγάζω άκρη.
Οπότε 1500 λεπτά με τρίλεπτη χρέωση που λήγουν σε 28 ημέρες δεν το θεωρώ προνομιακό πακέτο.
Λόγω της δουλειάς μου, τους καλοκαιρινούς μήνες, χρειάζομαι να κάνω πολλές μικρές κλήσεις κάτω του ενός λεπτού ανά ημέρα.γι αυτό και προτιμούσα την Q που μου έδινε τη δυνατότητα να το κάνω αυτό 50 φορές τώρα είναι 15 φορες και μετά τα λεπτά χάνονται αντιθέτως τα 1.200 λεπτά τρίλεπτά πάλι χρέωση που προσφέρει άλλη εταιρεία αυτή τη στιγμή μου φαίνονται πάρα πολύ καλύτερα διότι τους χειμερινούς μήνες θα μαζέψω τόσα λεπτά που θα μπορώ να κάνω όσο θέλω όταν θα ξαναπάω στην καλοκαιρινή μου εργασία.
Και τα λεπτά αυτά δεν θα χάνονται
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Ρωτάω σχετικά μ αυτο που γράφεις ,οχι για τις χρεώσεις αυτο ειναι αλλο θέμα , σχετικά οτι λές οτι δεν υπάρχει προνομιακό και οτι ο καθένας μπορεί να το ενεργοποιήσει μέσω εφαρμογης .
Αυτο δεν ισχύει , για αυτο σε ρώτησα αν εσύ η κάποιος αλλος εχεις πάρει τα 1500 με μηπρονομιακό νούμερο .
Αυτο το γράφω γιατι εγω εχω 2 νούμερα προνομιακά τα οποια η εφαρμογή μου δινει την δυνατότητα για τα 1500 , και ενα νούμερο που ειναι απλο της μητέρας μου, που δεν με αφήνει να κάνω καν ενεργοποιηση .
Γι αυτο υπάρχει κάποιος η κάποια που το εχει κάνει με μη προνομιακό νούμερο.
Highlighted
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Όχι εγώ έστειλα κανονικά το μήνυμα 1.500 όπως στελνω από την πρώτη μέρα που πήρα την κάρτα sim.
Και ενώ παρατήρησα την τρίλεπτη χρέωση έχω καλέσει δύο φορές στο 13800 τη μία φορά μου είπαν ότι έχει γίνει λάθος και έπρεπε να χρεώνομαι με το δευτερόλεπτοτη δεύτερη φορά μου είπαν ότι έχει γίνει λάθος και πρέπει να χρεώνομαι λεπτό και μετά δευτερόλεπτο αλλα εξακολουθώ να χρεώνομαι τρίλεπτα
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

@Nina εσυ ενεργοποιησες αυτο με τα 1500 σε μη προνομιακό νούμερο μέσα απο την εφαρμογή ;
Highlighted
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Δεν υπάρχει πλέον προνομιακό
Μέσα από το application ενεργοποιείς τα 1500 λεπτά με 10.40.
Σύν τους φόρους του κράτους το κέρδος της q το νταηλίκι τους κιου φι
και να μπορείς να καλείς χωρίς να σου λέει ότι δεν έχεις επαρκές υπόλοιπο θέλεις ένα ευρώ περίσσευμα..
Πρέπει να βάλεις 15άρα κάρτα είτε online είτε από μαγαζί
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Εγω εκανα ανανεωση καθε μηνα ποτε 12 ευρω ποτε 15 που ειχε η καρτα κ μου αφαιρουσε το αντιστοιχο ποσο μαζι με φορους κ λοιπα κ δεν ειχα κανεμα απομυτως προβλημα.Κ στα δυο νουμερα αυτο που σου λεω.Καθε μηνα βαζω κ στα δυο καρτα.Κ στα δυο ομως με πηγε απο 8.5€ που ηταν το προγραμμα μου που εστελνα 1500 στο 12410 κ μου εδινε 1.5GB ιντερνετ κ 1500 λεπτα προς ολους συν δωρο το οποιο διεφερε καθε μηνα στα 10.40€ με 1500 λεπτα προς ολους κ 2GB ιντερνετ.Ενω ημουν πολυ ευχαριστημενη απο την Q κ πολλες φορες εχω πει τα καλυτερα για τις χρεωσεις που εχει αυτην την φορα το ποτηρι ξεχειλισε κ το θεωρω εμπαιγμό να μου στελνει μηνυματα που δεν ισχυουν,μια για δωρεαν GB κ μια για να παρω πισω το παλιο μου προγραμμα.
Να σου πω δε οτι εχω ηδη παρει στο 13800 που λες αλλα δεν πηρα καμια σαφη απαντηση κ οσο κ αν προσπαθουσα να καταλάβω ηταν λες κ ηθελαν να με ξεφορτωθουν.
Highlighted
ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ

@Ντινα για να μπορείς να πάρεις σωστές απαντήσεις και να σου λυθεί κάθε σχετική απορία θα χρειαστεί να γίνει έλεγχος στη γραμμή σου. Μπορείς λοιπόν να καλέσεις στο 13800 ή να στείλεις προσωπικό μήνυμα στη σελίδα της Q στο Facebook.

Αν ωστόσο τα παρακάτω σε βοηθάνε, αν περάσουν 60 ημέρες χωρίς να έχεις κάνει ανανέωση του χρόνου  ομιλίας σου, τότε οι προσφορές στη γραμμή σου αφαιρούνται. Αν δηλαδή είσαι από τους τυχερούς συνδρομητές που μπορούν να απολαμβάνουν το προνομιακό πακέτο και περάσουν 60 ημέρες χωρίς να έχεις βάλει ούτε 6€ κάρτα, τότε θα πρέπει να κάνεις ανανέωση και να καλέσεις στο 13800 προκειμένου να αποδοθεί εκ νέου η προσφορά στον αριθμό σου.

Τέλος, μην ξεχνάς πως το προνομιακό πακέτο σου δίνει 1500' προς όλους και 2GB με 10,40€.
Αν κάνεις online ανανέωση από το myQ με 12€, θα κερδίζεις δωρεάν 1500' προς Q και 1GB.

Άρα με μόλις 12€ ανανέωση θα έχεις 1500' προς όλους, 1500' προς Q και 3GB. 

Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Εγω ειχα παντως το προγραμμα με 8,50 ευρω 1500 λεπτα προς ολους κ 1.5GB ιντερνετ για 30 μερες αλλα αποφασισε η Q εδω κ λιγο καιρο να με χρεωνει 10.40 κ να μου δινει 1500 λεπτα προς ολους κ 2GB.Η ειρωνεία ειναι οτι μου εστειλαν μηνυμα να ενεργοποιησω το προηγουμενο προγραμμα μου στελνοντας 2000 στο 12410 για να παρω παλι 1500 προς ολους κ 1.5GB κ οταν το εστειλα μου απαντησαν οτι για μενα δεν ισχυει.Τι στο καλο γινεται με την Q?Μια μου στελνει προσφορες που δεν μπορω να παρω,μια με πεταει απο το προγραμμα μου το οποιο εχω γραπτη συμφωνια οτι δεν θα αλλαξει κ πως θα παραμεινω σε αυτο εκτος κ θελω μονη μου να μπω σε αλλο προγραμμα με αποτελεσμα να σκεφτομαι σοβαρα παρα τις καλες χρεωσεις που δεν μπορει κανεις να αμφισβητησει να φυγω απο την συγκεκριμενη εταιρεια.Εχω απογοητευτει εντελως κ δεν ξερω γιατι γινονται αυτα.Ημουν με το προγραμμα μου υπερευχαριστημενη,ελεγα μπραβο στην Q κ τωρα ερχεται η ιδια η εταιρεία να με κανει να αναιρεσω οσα εχω πει.
Highlighted
ΜΟΝΤΕΡΕΙΤΟΡ

Γεια σου και πάλι @stavros!
Ισχύει ότι σου έχω αναφέρει και παρακάτω.

Πιο συγκεκριμένα :

1) Στην πρώτη ανανέωση από 10€ και άνω μέσω myQ App κάθε μήνα παίρνεις bonus 1GB & 1500' προς Q για 30 ημέρες! Όμως, ΠΡΟΣΟΧΗ! Το online bonus ισχύει για ανανεώσεις online μέσω κάρτας (πιστωτικής/ χρεωστικής) και PayPal.

2) Το προνομιακό πακέτο της Q σου δίνει 1500' προς όλους και 2GB με 10,40€.

Στη σελίδα της Q εδώ: https://www.myq.gr/gr/upostirixi/sixnes-erotiseis/ μπορείς να βρεις ερωτοαπαντήσεις που θα σε βοηθήσουν για ό,τι σε απασχολεί σχετικά με τις υπηρεσίες.