#Storytime

10 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ 10
Highlighted
ΛΕΚΤΟΡΑΣ
ΛΕΚΤΟΡΑΣ

Απ: #Storytime

Αχ συγνωμη που θα στο πω αλλα γελασα με την ιστορια σου προσπαθωντας ν το την κανω εικονα . Το ηθικο διδαγμα μακρυα απο τα νησια καθιστε στα σπιτια σας ! Κινδυνός ! Κινδυνος !
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Margaritad περιμενω την συνεχεια να ακουσω.Ταινια επρεπε να γυρισεις φιλη μου!
Highlighted
ΝΤΟΚΤΟΡ

Τι ποιο κουφο από το όταν τελειώνουν οι διακοπές και πρέπει να γυρίσεις πάλι στην καθημερινότητα.
Highlighted
ΝΤΟΚΤΟΡ

αχ... με στεναχωρεσες ρε φιλενάδα

η δικιά μου ιστορία έχει και πολύ συνέχεια.. έδωσα μια περίληψη
Απορώ πως κατάφερα να φύγω
Νομίζω στο νησί υπάρχει Amber Alert δικό μου

Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Margaritad εισαι απιστευτη!Το εκανα εικονα κ γελουσα επι ποση ωρα.Θα σου πω εγω τι επαθε η φιλη μου.Ειχε παει απο το νησι που μενει σε αλλο μερος για να βαπτισει το αγορακι της κ να το συνδυασει κάνοντας διακοπες.Ειχε καλεσει κοσμο,ειχε κανει τις ετοιμασιες της τα παντα κ ειχε κουβαλησει χιλια δυο πραγματα λογω της βαπτισης.Ειχαν κλεισει σαν κ σενα δωματιο απο το ιντερνετ κ φτανοντας αυτο που ειδαν ηταν οτι χειροτερο.Ενα δωματιο που εξ όψεως φαινοταν σχετικα καθαρο αλλα μυριζε μουχλα κ κλεισουρα κ οι τοιχοι ηταν ψιλοβρωμικοι.Αναγκαστικα εμειναν εκει γιατι κ αλλοι συγγενεις ειχαν κλεισει στο ιδιο ξενοδοχειο κ δεν ηθελαν να διασκορπιστουν κ να ψαχνονται.Κατεβασαν ολα τα πραγματα τους κ ξαπλωσαν το μεσημερι να κοιμηθουν κ ολα ηταν μεχρι τοτε μια χαρα.Το βραδυ οταν ξαπλωσαν κ παλι αρχισαν να τους τσιμπανε κατι κ φαντάστηκαν οτι ηταν κουνουπια.Μεχρι το πρωι δεν μπορεσαν να κοιμηθουν κ την επομενη πηγαν κ πηραν υγρο για τα κουνούπια κ σπρευ με το οποιο ψεκασαν το δωματιο.Το βραδυ ομως παλι αρχισε η δευτερη επιδρομη κ καταλαβαν οτι κατι γινεται.Καλεσαν τον ξενοδοχο παραπονεθηκαν κ αυτος ζητησε να ερθουν να το καθαρισουν.Περιττο να σου πω οτι η φιλη μου κ ο αντρας της επαθαν σοκ με αυτο που ειδαν.Υπηρχαν κοριοι παντου κ ψύλλοι κ ειχαν γεμισει τα πράγματα τους,τα βαπτιστικα του παιδιου τα παντα.Ο ιδιοκτητης εμεινε με ανοιχτο το στομα δεν ηξερε τι να τους πει κ καλεσε απολυμαντικη.Τους εδωσε αλλο δωματιο,δεν πληρωσαν για 1 βδομαδα τιποτα κ τους ζητησε να μην πουν κάτι.Τα παιδια δεν δημιουργησαν θεμα ουτε του εκαναν μήνυση γιατι ο αντρας της φιλης μου ηταν στρατιωτικος, ηξερε απο τετοια κ δεν θελησε να παρει διάσταση το ζητημα.Ομως η γκαντεμια τους συνεχιστηκε γιατι οταν επεστρεψαν σπιτι τους κ ενω ειχαν τιναξει ολα τα ρουχα τους ακομα κ αυτα που δεν φορεσαν καθολου μετεφεραν κ στο σπιτι τους κοριους κ μετα απο 2 μερες εκαναν κ κει απολυμανση.Για μια βαπτιση πληρωσαν τα μαλλια της κεφαλης τους,γεμισαν στο σωμα τους παντου σημαδια ειδικα το μωρό που τους εμεινε αξεχαστη.
Highlighted
ΝΤΟΚΤΟΡ

Παιδιά Σίφνο!!
Είχαμε κλείσει με κολλητή μου πριν από χρόνια από ιντερνέτ δωμάτιο
πηγαίνουμε Αύγουστο μήνα στο νησί και ο τύπος της αρπαχτής μας δείχνει ένα δωμάτιο που ανέβαινες μια σκάλα σκοτεινή από μπετό, και όλο το δωμάτιο ήταν μια τρύπα χωρίς κανένα παράθυρο . ούτε καν στην τουαλέτα
εννοείται φύγαμε επί τόπου.
Αλλά δωμάτιο;
Πήγαμε τουριστικές πληροφορίες.. και  βρήκαμε δωμάτιο
Σε δυο γιαγιάδες χήρες Ελληνοαυστραλέζες
Δωμάτιο τέλειο απίστευτο, τεράστιο
Πρωινό , μεσημεριανό , βραδινό στο δωμάτιο
τιμή; 10ευρώ την ημέρα
ο λόγος ; είχαν μια αδερφή που είχε πεθάνει πριν 60 χρόνια με το όνομα Μαργαρίτα και εγώ ήμουν η μετεμψύχωσή της

και φυσικά με πηγαν στο πανηγύρι του χωριού και με έδειξαν σε όλο το χωρίο..

όπου όλο το χωρίο έβγαλε φωτογραφίες μαζί μου, ομαδικές με όλο το χωρίο, με οικογένειες και σε τριάδες.. με εμένα στην μέση φυσικά

ότι μπορείτε να φανταστείτε

Ενιωθα σαν τσολιάς με κινεζάκια

Δεν υπήρχε αυτό

Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Alexander δεν ηταν στο νησι σου γιατι στο δικο σου περασα τελεια οταν ηρθα το εχω ξαναπει.Σε γειτονικο νησι ειχα παει κ απο τοτε ειπα δεν ξαναπαω γιατι δυστυχως κ οι ανθρωποι εκει δεν ηταν κ οι καλυτεροι.Δεν θα πω σε ποιο ομως δημοσια γιατι δεν θελω.
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

@Ντινα , δεν πιστευω να ειρθες στο νησί μου χα χα
Highlighted
ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Θα σας πω οταν ημουν ελευθερη κ ειχα παει διακοπες σε νησι του Ιονιου,σε ποιο δεν θα πω ομως κ ειχε γινει κατι που μου εμεινε αξεχαστο.Ξεκινησα με το καραβι να περασω απεναντι στο νησι κ στην διαδρομη ηταν ενας κυριος ο οποιος ειχε κανει μια επεμβαση κ επρεπε να καθεται σε κατι σαν σαμπρελα πραγμα που δεν γνωριζαμε φυσικα οι υπολοιποι κ το μαθαμε εκ των υστέρων.Αυτος ο κυριος λοιπον οπου πηγαινε τον βλεπαμε αγκαλια με την σαμπρελα κ ενας αλλος τον ρωτησε γιατι κυκλοφορει με αυτο φοβαται?Ο ανθρωπος για να μην δωσει αναφορα κ για να τον αποφυγει του λεει στην πλακα δεν το ακουσατε οτι το καραβι ειναι σαπιο εχει προβλημα κ ειπαν να παρουμε σωσιβια μαζι μας.Φευγει ο αλλος κυριος πανικόβλητος κ αρχιζει να φωναζει στο καταστρωμα προμηθευτειτε σωσιβια με αποτελεσμα να προκληθει αναστατωση κ να τρεχει ο κοσμος οπως να ναι.Μεχρι που βγηκε ανακοινωση απο τον καπετανειο να ηρεμησουν ολοι κ οτι δεν συντρεχει λογος ανησυχιας κ ετσι τα πνευματα ηρεμησαν.Ο δε κυριος με το προβλημα υγειας δεν φανταστηκε οτι με την απαντηση του θα εκανε αυτο τον χαμο κ εξηγησε γιατι ειχε παραμασχαλα οπου πηγαινε την σαμπρελα με αποτελεσμα ο αλλος κυριος να ζητησει κ συγνωμη.
Οταν φτασαμε στο νησι κ κατεβασα το αυτοκινητο ενω ο καιρος ηταν καλος εκει στο νησι εριχνε καρεκλες.Καποια στιγμη κολλησε το ηλεκτρικο παραθυρο κ εγινα μεχρι να φτασω στο ξενοδοχειο μουσκεμα παντου.Κ το ωραιο είναι οταν εφτασα το παραθυρο εκλεισε κανονικα.Ειπα τυχαια ολα ειναι,δεν ειναι κατι κ συνεχισα με καλη διαθεση παρολα αυτα.Πηγα να φαω κατι την επομενη μερα κ παρκαρω καπου που οι ντοπιοι ηξεραν πως ειναι για ΑΜΕΑ ομως το σημα ειχε σβηστει,πινακιδα που να το δηλωνει πουθενα κ με γραφουν 200 ευρω προστιμο.Εφυγα μετα απο 2 μερες που ειχα πατησει το ποδι μου εκει κ ορκιστηκα οτι δεν θα ξαναπατησω ποτε μου στο συγκεκριμενο νησι γιατι απο την αρχη που ξεκινησα να παω ολα ηταν κατα μου κ δεν το εβλεπα.Γυρισα πισω κ να φανταστειτε ξεκινησαμε με καλο καιρο κ μας επιασε θαλασσοταραχη που ειπα θα αφησω στο Ιονιο τα κοκκαλα μου.Οταν πατησα στερια εσκυψα κ φιλησα το χωμα απο την λαχταρα που ειχα παρει.

Highlighted
Ανώνυμος
Δεν εφαρμόζεται

Διακοπές στο κλεινόν άστυ πιάνονται ??      xDD