Επέκταση σήματος ακόμα σε περισσότερες ίσως κ δυσπρόσιτες περιοχες

Επέκταση σήματος ακόμα σε περισσότερες ίσως κ δυσπρόσιτες περιοχες

Θα ήθελα να μπορούσα να έχω καλύτερο σήμα όταν μετακινουμαι σε περιοχές που θεωρούνται δυσπρόσιτες ή που δεν είναι αλλά το σήμα είναι κάκιστο για να μπορώ να επικοινωνώ με δικούς μου ανθρώπους.Επισης το σήμα να ήταν καλύτερο παντού γιατί σε ορισμένα μέρη που άλλες εταιρίες έχουν φουλ σήμα η Q δεν έχει σχεδόν καθόλου με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις ούτε μια απλή κλήση.
8 Σχόλια
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Συμφωνώ κι εγώ μέσα στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα ενώ είναι σε κεντρικό σημείο και αναγκάζομαι να στέλνω μηνύματα γιατί δεν ακούω τον συνομιλητή μου 

ΝΤΟΚΤΟΡ

Και εγώ φιλενάδα 

ΛΕΚΤΟΡΑΣ

Μία λύση είναι το WiFi Calling, το οποίο εφαρμόζουν η Cosmote και Vodafone, αλλά ΟΧΙ η Wind!

Το έχω ζητήσει προ πολλού εδώ...

ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Εγω στο σπιτι μου αλλες φορες εχω φουλ σημα κ αλλες δεν εχω σχεδον καθολου.Σε ορισμενα σημεια εξω στον δρομο ή στις γυρω περιοχες επισης δεν εχω κ δεν μπορω να επικοινωνησω με κανεναν.

Το αστειο ειναι οτι μεσα στο σπιτι εχω τσεκαρει τα σημεια που πιανει καλα κ πηγαινω εκει για να μιλησω.Μενω στον 1ο οροφο εγω κ στο ισόγειο η πεθερα μου.Αν παω να την δω σημα δεν εχω καθολου στο σπιτι της.

ΕΜΠΕΙΡΟΣ

Εχω τσεκάρει ολες τις εταιριες , στα σημεία που υπάρχει πρόβλημα σήματος στην περιοχή μου.

Σας πληροφορώ οτι ολες ειχαν το ιδιο πρόβλημα  .

ΝΤΟΚΤΟΡ

Ο Alexander έχει δίκιο... Σε άλλη εταιρεία που είχε παραδεκτό σημα της.. Μου ειπαν: έχετε κάποιο σημείο να βάλουμε κεραία; Καλά κλαίω στα γέλια που το θυμάμαι.. Η wind απλά λέει ότι το σήμα είναι καμπάνα... 

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Μέσα στο σπίτι μου (ανατολική Θεσσαλονίκη) δεν έχω καθόλου σήμα. Πρέπει να βγω στο μπαλκόνι για να μιλήσω. Περίμενα αρκετά παιδιά. Θα πάρω ένα νέο αριθμό whats up για να τσεκάρω κάλυψη μέσα στο σπίτι μου και αν είναι εντάξει (που πιστεύω θα είναι) έφυγα με φορητοτητα. Τιμές λογικές, πακέτα ωραία, rollover,  bonus, αυτόματη ανανέωση ολα ωραία και καλά αλλά τι να τα κάνεις αν δεν μπορείς να μιλήσεις μέσα στο σπίτι σου; παρακαλάμε τόσο καιρό για vowifi αλλά μάταια. Το δίνουν όλες οι άλλες εταιρίες. Γιατί μείνατε τόσο πίσω σε αυτό; 

ΕΜΠΕΙΡΟΣ

dgiannik η αληθεια ειναι οτι κανει η WIND προσπαθειες να επεκτεινει το σημα της παντου, ακομα κ αλλες εταιρειες που λενε οτι εχουν το καλυτερο σημα δεν πιανουν ουτε σε σημεια που η Q εχει φουλ σημα.Απλα πρεπει να γινει πιο σωστη δουλεια κ καλυτερος ελεγχος οταν κανουν επεκταση ωστε να μην εχουμε προβλημα.Στο χωριο που μενω 1 ωρα εξω απο Θεσσαλονίκη ειπαν θα εχουμε σε λιγο καιρο την δυνατοτητα να ειμαστε συνδρομητες κ σταθερης τηλεφωνιας στην WIND αλλα ακομα εχουν μεινει στις εργασιες.Ας το κοιταξουν οι υπευθυνοι κ ας το φτιαξουν γιατι ετσι χανουν την δυνατοτητα να αυξησουν το πελατολογιο τους αλλα συναμα φευγει κ κοσμος απο την εταιρεια τους λογω σηματος.

Γιατι οπως λεει πολυ σωστα κ  η dgiannik τι να τα κανεις τα καλα πακετα αν δεν μπορεις να τα εκμεταλλευτεις?Σεβομαστε τις προσπαθειες που γινονται αλλα ας προσπαθησετε λιγο παραπανω να λυθει αυτο το θεμα.👌👌👌👍👍👍