Φέρτε πίσω το 5εύρω!

Φέρτε πίσω το 5εύρω!

Θα ήθελα να επιστραφεί η ανανέωση των 5€..είναι σημαντικό για συνδέσεις των παιδιών κ των οικονομικά ασθενέστερων

42 Σχόλια
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Φέρτε πίσω το 5 ευρώ 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Σιγά μη στα φερουνε φιλε alexiou1958 και vaios , δεν τους ενδιαφερει η καρτοκινητη, σας γραφουνε.

Σε συνεχεια της παραπανω αναρτησης μου Ειχαν και παλια επιδοτηση συσκευης και σου εβαζαν σε χρονο ομιλιας και τα καταργησαν. Πλεον δεν εχουν διαφορα απο τα υπολοιπα καρτοκινητα. Μας κοροιδευουν με ανανεωση του site , κομιουνιτυ και διαφορα αλλα πρασινα αλογα αδιαφορα ανευ ουσιας για να σε μπερδεψουν με την αυξηση 1200% που εχουν κανει σε 6 μηνες!! τα 5 σε 10€ και απο 1 χρονο ανανεωση για να τους βαζεις χρηματα τωρα ζητανε καθε 2 μηνες.!!! δηλ. απο 5€ υποχρωτικα ανά ετος τωρα 10*6(καθε διμηνο) = 60€  δηλ.+1200% !!!!!!!!!! αύξηση Ελεος να μας λενε για οικονομια και τετοιες εποχες. Αν κανω καπου λαθος να μου πειτε...

Μαλλον θα τους αποχαιρετησω και με 2η συνδεση που εχω στην Q .

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Όποιος έχει το μαχαίρι και το πεπόνι, και λειτουργεί ως λήσταρχος τότε κάνει ζημιά στο εαυτό του.      

Μα και βέβαια η νέα αυθαίρετη αύξηση θα σας στοιχίσει στο χιλιαπλάσιο.    

Κανένας βλάκας δεν θα είναι πρόθυμος , να εγγραφεί ως συνδρομητής υπηρεσιών τηλεφωνίας , σταθερής, κινητής, ίντερνετ οπτικών ινών, από την στιγμή που γνωρίζει ότι η εταιρεία αυτή μεταβάλει τους όρους συνεργασίας όπως και οπότε τις  κάνει κέφι.       

Είναι μεγάλη ντροπή, η συγκεκριμένη τιμολογιακή πολιτική να μην παρουσιάζετε  στον τύπο υπογραμμένη με το όνομα του στελέχους που την εμπνεύστηκε.

Για να ξέρουμε ποιον να φτύνουμε.  

Στην πραγματικότητα οι πελάτες της καρτοκινητής Q δεν ανήκουν στο πελατολόγιο της WIND,  οι χιλιάδες αυτοί ανθρώποι, συνειδητά έκαναν αυτήν την επιλογή διότι θεωρούν τα εταιρικά σχήματα WIND & Vodafone ως ασύμφορα με καταχρηστικούς όρους και χρεώσεις.

Ο αριθμός των δεκάδων μηνυμάτων διαμαρτυρίας θα αυξηθεί και θα θεριεύει η οργή του κόσμου κατά της εταιρείας.

Είμαι πάνω από δεκαπέντε χρόνια συνεργαζόμενος με Q ,  δεν θα ανανεώσω ξανά χρόνο ομιλίας εάν δεν αναθεωρηθεί η συγκριμένη απόφαση.

Η πρόταση μου στην εταιρία για την Q  είναι η ανανέωση να επιστρέψει στα πέντε εύρω και ο χρόνος ομιλίας  να διατηρείται για τρεις μήνες.  

Σε αντίθετη περίπτωση θα αφήσω τον τηλεφωνικό μου αριθμό να φτάσει στο όριο διαγραφής λόγο αχρησίας.  

ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Τι εγινε βρε παιδια, τους τελειωσαν τα νουμερα και θελουν να κλεισουν συνδεσεις?

Πριν 5-6 χρονια στη Κιου ηθελες ενα ευρω ανα δωδεκαμηνο για να διατηρεις το νουμερο σου. Αν και αυτο παραηταν φτηνο και ισως διαιωνιζε υπερβολικα τα ανενεργα νουμερα, σημερα θες 60 ευρω ανα δωδεκαμηνο δηλαδη μια αυξηση 6000%(!!!), πανω-κατω 1000% ανα ετος. Οπως και να το δεις ειναι τρελλη αυξηση και οφειλεται πραγματι στον ολιγοπωλειακο χαρακτηρα που εχουν πλεον οι τηλεπικοινωνιες τουλαχιστον στη χωρα μας.

Εχω τωρα 5 γραμμες Κιου και εχω φερει πανω απο 10 πελατες στο προσφατο παρελθον οι οποιοι πεισθηκαν αρχικα απο το 5ευρω που ειναι "χειροπιαστό" δηλαδη ευκολα κατανοητο πλεονεκτημα. Αυτοι οι πελατες δεν θα ειχαν ερθει στη Κιου αλλιως και πιθανως να φυγουν τωρα. Εγω απο τις πεντε θα κρατησω μονο δυο, οσα εκαναν οι αλλες τρεις (συναγερμοι κλπ) θα τα ριξω στο σταθερο δικτυο και ετσι σχεδον δεν θα αλλαξει κατι για μενα.  Αλλα οι παγιες εισπραξεις απο μενα θα μειωθουν απο 150.- ετησιως (5ευρα*6διμηνα*5συνδεσεις) σε 120.- με δυο συνδεσεις, 20% λιγοτερα στο ταμειο της εταιρειας δηλαδη. Δεδομενου οτι  τετοιου ειδους συνδεσεις (πχ σε συναγερμους ή καμερες) ειναι επι της ουσιας ανενεργες ως προς την απασχοληση των συστηματων της εταιρειας, αποτελουν καθαρο κερδος γι αυτην και ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι θελει να τις διωξει. 

Πιθανως δε να αποφασισω να κρατησω μονο μια γραμμη με αποτελεσμα να μειωσω δραστικοτατα τα παγια σε 60 ευρω τον χρονο αντι για 150. Θα μου διμιουργησει μια μικρη ενοχληση αλλα θα βρω την ακρη και θα μειωσει τα εσοδα της Κιου. Ειναι δηλαδη lose-lose κατασταση και δυσκολευομαι να την κατανοησω.

Το μονο (ενα και μονο πλεον) που κανει τη Κιου ελκυστικοτερη αλλων ειναι η χρεωση ανα δευτερολεπτο. Αμα το καταργησει κι αυτο γινεται απλα μια αλλη κοσμοτε.

Παρακαλω επαναφερτε το 5ευρω ή τελος παντων σκεφτειτε καποιον αλλο τροπο πχ 10ευρο για την αρχικη (μαστερ) συνδεση και 5ευρα για τις υπολοιπες του ιδιου συνδρομητη.

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Κοίτα να δεις πως ξεχειλίζει το ποτήρι της οργής.

Η αρπαχτή ξεκίνησε με τις χρεώσεις δεδομένων, από τα αρχαία κινητά με ενσωματωμένο web browser και συνεχίσθηκε και τώρα με το android.

Κατάφερα να πάρω ένα μεταχειρισμένο Galaxy S5 λίγους μήνες πριν την δύση του ως μοντέλο (2 χρόνια μετά την επίσημη κυκλοφορία).

Βάζω την ανανέωση χρόνου,  κέρδισα λέει και πακέτο δεδομένα, έκανα και εγώ την πρώτη μου δοκιμή βάζοντας να δω δυο –τρία βίντεάκια στο Youtube.

Μόλις τελείωσε το διαθέσιμο πακέτο δεδομένων , μου έφαγαν χωρίς προειδοποίηση τα ελάχιστα λεπτά χρόνου ομιλίας, ότι δήθεν αυτά πλήρωσαν την υπερκατανάλωση πέρα από όριο του πακέτου δεδομένων.   

Εγώ είμαι μοτοσυκλετιστής, θέλω σε ένα ατύχημα να μπορώ να καλέσω τροχαία η και  ασθενοφόρο.

Η αδιαλλαξία και ο παραλογισμός της Wind με ανάγκασαν να ζητήσω φραγή δεδομένων από το σύστημα τους.

Δηλαδή εγώ έχω τώρα, εδώ και δυόμισι χρόνια ένα σεβαστό μοντέλο ως smartphone,  με κλειδωμένα δεδομένα λόγο WIND .... Γελάστε ελεύθερα.  

Η αρπαχτή των χρόνο-μονάδων της WIND λίγο με ενδιέφερε, κανένας δεν είναι σε θέση να διασταυρώσει την κατανάλωση του χρόνου,  στα ξαφνικά βλέπεις μηδέν και θεωρητικά πας ξανά στο ταμείο.  

Και δεν μας έφταναν όλα αυτά τα δόλια τεχνάσματα, τώρα το λεπίδι έφτασε και στις περιοδικές ανανεώσεις.

Άμα μπορούσαν να μας χρεώσουν για το πόσες φορές φορτίζεις το κινητό μέσα στην εβδομάδα θα το είχαν κάνει.           

Συμπέρασμα,  με όλες τις χαζομάρες που εφάρμοσαν οι στελεχάρες της διοίκησης της WIND, κατάφεραν να συντρίψουν την κερδοφορία τους ,  ασύμφορα όλα τα προϊόντα για συνδρομητές Q,  κακοδιαχείριση πελατών με την δικαιολογία ... έτσι κάνουν όλες οι εταιρείες...  και τώρα για την ανανέωση χρόνου ο χρήστης δεν έχει έλεγχο, δεν είναι χρόνος ομιλίας η δεδομένων, που μπορεί ο συνετός χρήστης να κάνει οικονομία και προγραμματισμό στο πως θα ξοδευτεί.    

Τα πράγματα είναι απλά, το νέο μοντέλο θα καταρρεύσει διότι έρχεται να πατήσει επάνω στον μηνιαίο προϋπολογισμό των νοικοκυριών.

Δεν θα πάρετε φράγκο διότι ο προϋπολογισμός των νοικοκυριών έχει καταρρεύσει.  

ΚΟΜΙΟΥΝΙΤΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ
Η κατάσταση άλλαξε σε: ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ

ΛΕΚΤΟΡΑΣ

Θα συμφωνήσω κι εγώ με την επαναφορά του 5€ και στην χρονική επέκταση της διάρκειας του χρόνου ομιλίας.

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ
Φέρτε πίσω το 5€, διαφοροποιηθείτε.
ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟΣ

Θέλουμε πίσω το 5 ευρώ σαν ανανέωση σύντομα 🔜!!! 

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΣ

Πεντάευρω και δωδεκάμηνο. Έχουμε 5 συνδέσεις, πως θα  μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε με 50€ το δίμηνο